reklam

reklam

10-10-2016 Abdurrahman KARABUDAK

Görev bilincinden ziyade Vatan bilinci ile darbe girişiminin ilk anından itibaren sokağa koşan, koştukça da Milleti ile bütünleşen her teşkilatın yaptığı gibi Zabıta teşkilatı da Kuva-i Milliye ruhu ile sokağa sahip çıktı. Vatandaşlarımızın bir anda kime güveneceğiz çelişkisi yaşadığı anda, elinde bulundurduğu ses sistemli araçları ile halkımızı yönlendirerek “Güven Unsuru” olduğunu bu süreçte göstermiş oldu.

Bu minvalde Milletimizin iradesine yapılmak istenen darbe girişimine karşı Milli İradenin Hâkimiyetinin muhafazası adına Ankara ve tüm İlçeleri ile cansiperane, adeta darbe savar gibi üzerimize düşen görev ve sorumluluğu, esnafından seyyar satıcısına el ele, kol kola ifa ettik. Kurumsal sorumluluk bilinci ile Millet İradesinin masumiyetine gölge düşürmek isteyenlere karşı durumdan vazife çıkartarak yerimizi ve safımızı aldık.

Kalkışma, darbe, ihanet (karaktersizliğine ifadelerin yetmediği) alçaklığına karşı “sokaklarda taşkınlık yapmadan” tavsiye ve yönlendirmelerimizle halkımıza destek olduk. Ankara Büyük Şehir Belediyesinin tüm birimleri gibi Vatan adına, Vatan için mücadele ruhunu hiç bırakmadık. Özel Kolluk Kuvveti olan teşkilatımız sıralı amirlerinden, memuruna, hizmetlisine kadar tüm ekipmanlarımızla Kahramanlık Destanları yazan halkımızın yanında yer alarak her türlü ihtiyaç ve sıkıntılarına yardımcı olduk. Mesai mefhumu gözetmeksizin görev tanımımızdaki işlerimizi aksatmadan koşarak geldiğimiz Milli Savunmamızda safımızı Milli İradeden yana belli ettik.

Ülkemizin refahını artırmak, barış ve kardeşliği yeniden tesis etmek için güçlü bir Türkiye için herkes üzerine düşeni yapmalı ve çok daha fazla çalışmalıdır ki istikrar ve ikbalimize göz dikenler bir daha kendilerinde bu cesareti bulamasınlar.

Bu düşüncelerle, Bu uğurda canlarını feda eden aziz şehitlerimize (güvenlik görevlileri ve milletimize) Yüce Rabbimizden rahmet, yaralı vatan yiğitlerine acil şifalar dilerken,  gönüllerimizde hiç dinmesin istediğimiz VATAN SEVGİSİ VE BİLİNCİNİN, insanî, demokratik, kurumsal yaklaşımlar içerisinde bu uğurda varlığını ortaya koymuş başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere DEVLET BÜYÜKLERİMİZ’in önderliğinde, hukuk ve demokrasi çerçevesinde evimizde, sokağımızda, işyerimizde sürdürülmesi azim ve kararlılığını göstermemiz gerektiğini buradan yüksek sesle dile getiriyor, Vatan sevgisi ve bilincinin irade ve gönüllerde kaim ve baki olmasını devletimize, milletimize, vatanımıza bir daha böyle ve benzeri hadiseleri yaşatmamasını Yüce Allahtan niyaz ederim.

Abdurrahman Karabudak
Ankara Büyükşehir Belediyesi
Zabıta Dairesi Başkanı
Zabıta Koordinasyon Kurulu Başkanı

Kaynak: Zabıta Gazetesi


Bu yazı 1681 defa okunmuştur.Abdurrahman KARABUDAK Diğer Yazıları
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

İNTERNET SİTEMİZİ NASIL BULDUNUZ ?

Çok Güzel
Güzel
Daha İyi Olabilirdi
Kötü

Namaz Vakitleri
Puan Durumu