19-10-2016 GÜNDEM

Zabıtaya Hakarete Karşı Ankara Düğmeye Bastı

İstanbul da meydana gelen “Tatlıcı Ali” olayından sonra, sosyal medya üzerinden tüm Zabıta Teşkilatına yapılan hakaret ve saldırılara Ankara Zabıta Koordinasyon Kurulu sessiz kalmadı.

Zabıtaya Hakarete Karşı Ankara Düğmeye Bastı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi ve Ankara Zabıta Koordinasyon Kurulu Başkanı Sayın Abdurrahman KARABUDAK Sinkaflı sözlerle tüm Zabıta Teşkilatı çalışanlarına saldıranlar hakkında Avukatı ile suç duyurusunda bulunduğu bilgisine ulaştık.

Hakaret edenlerin ekran görüntülerinin alındığı ve bunların delil olarak kullanılacağı edinilen bilgiler arasında.

KARABUDAK yaptığı açılamada; tasvip etmediğimiz Menfur bir olay yüzünden tüm teşkilat çalışanlarını hedef alarak, İnsan onur ve şerefini zedeleyici hakarette bulunanlar hakkında sessiz kalınamayacağını belirten KARABUDAK “Biz 190 yıldır insanlar için çalışan bir teşkilatız, halkımızın sağlığı, esenliği, kaliteli yaşaması için gece gündüz demeden çalışırken, kin ve nefret tohumları ekerek teşkilatımız ve çalışanlarını halkın nazarında küçük düşürmeye çalışanların da gerekli cezayı almaları gerektiğini" söyledi.

Artık Mahkemeye intikal etmiş bu olay karşında daha fazla açıklama yapmayacağını belirten KARABUDAK, son olarak, Teşkilatın sahipsiz olduğu söylemlerine de katılmadığını belirti. KARABUDAK, Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve 25 İlçe Zabıta Müdürlükleri ile başlattığımız Ankara Zabıta Koordinasyon Kurulunun Türkiye ye bir ilk olarak örnek olduğunu ve diğer illerimizde de bu tür faaliyetlerin yapılmaya başlandığını sözlerine ekledi.

ZABITA TEŞKİLATINA HAKARET EDENLERDEN BİR KAÇ ÖRNEK
 


Bu haber 19352 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

Zabıta 19-10-2016 18:57

Dava için başkanımız tebrik ediyorum. Yalnız küfürler buzlansaydı daha iyi olurdu. Haber metni içinde bu küfürlerin açıktan yazılması hoş olmamış.

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

İNTERNET SİTEMİZİ NASIL BULDUNUZ ?

Çok Güzel
Güzel
Daha İyi Olabilirdi
Kötü

Namaz Vakitleri
Puan Durumu