03-01-2018 GÜNDEM

ZABITA TEŞKİLATI FEDERASYONUNDAN BİR İLK !

Otuz Büyükşehir Zabıta Daire Başkanı Diyarbakır da bir araya geliyor.

ZABITA TEŞKİLATI FEDERASYONUNDAN BİR İLK !

Zabıta Teşkilatı Federasyonu ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığınca organize edilen istişare toplantısına Otuz Büyükşehir Zabıta Daire Başkanı davet edildi.

Sivil Toplum hareketi olarak, Zabıta Teşkilatı adına Türkiye de bir ilk olacak toplantı 6 ve 7 Ocak tarihlerinde Diyarbakır da gerçekleştirilecek.

Konu ile yapılan basın açıklaması şu şekilde oldu.


ZABITA BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTISI – DİYARBAKIR

      
Gelişen ve değişen ülkemizde Beşeri ve Ekonomik hayatta meydana gelen olumsuzlukları önleyici ve düzenleyici tedbirler alarak bir anlamda disipline eden Zabıta Teşkilatının olduğu ve olması gerektiği yeri, sorunlarını ve çözüm önerilerini istişare etmek amacı ile bu toplantıyı düzenlemiş bulunmaktayız. Toplantımızın amacına münhasıran Halkımıza verdiğimiz hizmetlerde hızlı ve yüksek kaliteyi nasıl yakalarız, bununla birlikte sunduğumuz ve sunamadığımız hizmetlerimizi nasıl geliştirip etkin hale getiririz'i tartışacağız. Ülkemizde bulunan otuz Büyükşehir Belediye Zabıta Daire Başkanlarını toplantımıza davet ettik. Bu da yaklaşık olarak Türkiye nüfusunun %75 ine hizmet veren Teşkilat yöneticisi anlamına gelmektedir. Farklı Coğrafi yapılarda hizmet etmekle birlikte aynı ve farklı problemleri ve çözümleri olan Sayın Başkanlarımız ile ortak akılla tecrübe ve bilgilerimiz birleştirip, bilinmeyenleri ve bilenleri kayıt altına alarak geleceğe ışık tutacağımıza inanıyoruz.

      Hedef kitlemiz, Ülke genelinde yediden yetmişe tüm halk ile faaliyet gösteren bütün kurum ve kuruluşlardır. Bu manada Zabıta üzerinde oluşan iyi algıyı geliştirerek sürdürmek, kötü algıyı da iyiye çevirmek için kendimizi anlatmamız, çağımızın bir gereğidir. Osmanlıdan günümüze kadar gelen sayılı Kurumlardan birisi olan Zabıta Teşkilatı 191 yıllık tarihinde birçok gelişim ve değişim yaşamış, yaşamaya da devam edecektir. Çünkü yaşam tarzı, beşeri ilişkiler, işletmelerde sürekli değişmekte, buna bağlı olarak da ihtiyaç ve taleplerde farklılık göstermektedir. "İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın", "Halka hizmet hakka hizmettir" düsturları ile hareket eden teşkilatımız, vatandaş ile en çok temas eden Kurumların başında gelmektedir. Bu manada Halkın problemlerini yerinde ve ilk ağızdan dinlemek ve çözmek bizim işimizdir. İşimizi iyi yapmak demek, Devleti iyi temsil etmek demektir. Kanun ve Yönetmelikler ile hareket ederken, vicdan muhakemesi de yüksek olması gereken bir mesleği icra ediyoruz. Bu manada bize ithaf edilen vicdani ve insani algıyı da lütfen yılda üç beş defa meydana gelen münferit olaylar üzerinden hareketle değerlendirmeyin. Bizim vicdan ölçümüz kötü yüzünden hiç bir masumun canı yanmasın. Yasal olmayan hiç bir şey masum değildir. Çünkü yasalar örf, adet ve ahlaki değerlerden süzülüp gelerek beşeri, ekonomik, mali vb. hayatı şekillendirir.

      Heyecanlıyız bir ilki gerçekleştiriyoruz. Heyecanlıyız birçok medeniyete ve kültüre beşiklik etmiş Diyarbakır’dayız. Diyarbakır'ı seçmemizin ana nedeni de budur, medeni ve kültürel yaşamın olmazsa olmazı Zabıta Teşkilatını anlama ve anlatma adına Tüm Türkiye ye buradan seslenmek istedik. Çünkü ilklerin başlama yeri ve başlama tarzı önemlidir. Buradan başlattığımız istişare toplantılarımızı değişik İllerimizde de gerçekleştirip, kat ettiğimiz ve kat edeceğimiz yolun takipçisi olacağız. Bu vesile ile toplantımızı takip eden siz değerli Basın mensuplarına teşekkür ederken, bizleri en iyi şekilde ağırlayıp bu güzel ortamı hazırlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı nezdinde tüm Diyarbakır' a şükranlarımızı sunarız.   


Abdurrahman KARABUDAK
Ankara Büyükşehir Belediyesi
Zabıta Dairesi Başkanı
Zabıta Teşkilatı Federasyonu Başkanı


Bu haber 6180 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

İNTERNET SİTEMİZİ NASIL BULDUNUZ ?

Çok Güzel
Güzel
Daha İyi Olabilirdi
Kötü

Namaz Vakitleri
Puan Durumu