19-03-2015 YEREL HABERLER

Zabıta Ekipleri Mühürlü Olmayan Etlere El Koydu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Siverek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede bulunan kasaplarda denetim yaptı, mühürlü olmadığı tespit edilen etlere el konuldu.

Zabıta Ekipleri Mühürlü Olmayan Etlere El Koydu

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Siverek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede bulunan kasaplarda denetim yaptı, mühürlü olmadığı tespit edilen etlere el konuldu.

İlçede et ve et ürünleri satışı yapan işyerlerinde mühür bulunmayan ve tarihi geçmiş et ürünleriyle ilgili denetimlerin devam ettiğini belirten Başkan Yardımcısı Hasan Baydilliyaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Zabıta ekiplerimiz et ve et ürünleri satışı yapan işyerlerinde sağlıklı koşullarda satış yapmayan, etlerde mührü bulunmayan ve tarihi geçmiş ürünlerin denetimlerini yaptık. İşyerlerinde temizlik ve hijyen şartlarına uymayan işyerlerine uyarılarda bulunduk, iki işyerinde mührü bulunmayan 15 kilo ete el konuldu. İşyerleri hakkında yasal işlemleri başlattık, bu konuda vatandaşlara sağlıksız, hijyen koşullarını taşımayan, etlerde mührü bulunmayan ve tarihi geçmiş ürün satışı yapan işyerlerine yönelik denetimlerimiz devam edecektir' dedi.


Bu haber 2208 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER YEREL HABERLER HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

İNTERNET SİTEMİZİ NASIL BULDUNUZ ?

Çok Güzel
Güzel
Daha İyi Olabilirdi
Kötü

Namaz Vakitleri
Puan Durumu