13-12-2014 SEYYAR

Yolda bulduğu parayı kendi eliyle teslim etti

Kocaeli-Körfez’de Mustafa Tunçer adlı bir vatandaş Orgeneral Eşref Bitliis caddesi üzerinde yere saçılmış şeklide bulduğu parayı Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Nöbetçi ekiplerine teslim ederek örnek bir davranış gösterdi.

Yolda bulduğu parayı kendi eliyle teslim etti

    Parayı bulan Mustafa Tunçer “Ben para kaybetmenin acısını yemiş biriyim. Bugüne kadar çocuklarıma haram yetirmemek için mücadele vermişim.Akşam saatlerinde belediye yakınlarında bulunan otobüs durağının ordan geçerken bir kısmı yerlerde serili, bir kısmı ise demet halindeydi.Hepsini toplayarak yanımızdan geçen zabıtalara seslenerek parayı teslim ettim.Zabıta ekipleri saat 12 gibi  beni arayarak paranın sahibinin çıktığını, paranın sahibiyle görüşmek üzere beni Zabıta Müdürlüğüne davet ettiler.Geldiğimde adamı mutlu görmek beni ayrıca sevindirdi.Yalnız sizlerden özel bir ricam olacak.Çocuklarıma bu örnek davranışı izah edebilmem için Burada yapmış olduğunuz işlem ve çektiğiniz resimlerden birer fotokopi istiyorum.Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne de parayı kendi elime teslim etme sevincini bana yaşattıkları için teşekkür ediyorum.” dedi.

    Balıkesir’den Körfez’e ablasını ziyarete gelen Hüseyin Bayrak ise” Otobüsten indim.Kartımı cebime koymam sırasında elimi çekerken paralarımı düşürdüm.Eve gidince bunu fark edip geri geldim.O çevreyi aradım fakat paramı bulamadım.yaklaşık 1600 lira para vardı.400 lirası cebimde kaldı.800 lirayı da Mustafa bey bulmuş,geri kalan da oralarda kaybolmuştur.Zaten bu para da yanında çalıştığım kişiye aitti.Bu kadarına da şükür diyorum.Mustafa beye çok teşekkür ederim. Allah kendisinden razı olsun.  

 


Kaynak: www.zabita.com Bu haber 1100 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER SEYYAR HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

İNTERNET SİTEMİZİ NASIL BULDUNUZ ?

Çok Güzel
Güzel
Daha İyi Olabilirdi
Kötü

Namaz Vakitleri
Puan Durumu