23-12-2014 SEYYAR

Suriyeli Dilenciler

Ankara’da 90 Suriyeli, Dilencilik Yaptıkları Gerekçesiyle, Afad’ın Belirlemiş Olduğu Ankara Dışındaki Kamp Alanlarına Otobüslerle Geri Gönderildi.

Suriyeli Dilenciler

    Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi ekipleri, dilencilik yapan 90 Suriyeli sığınmacıyı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı(AFAD)’ın belirlemiş olduğu kamp alanlarına geri gönderdi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Ankara’nın çeşitli bölgelerinde dilencilik yapan Suriyeli sığınmacıları, Başkentin çeşitli noktalarından toplayarak Zabıta Merkezi'ne götürdü.


    Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı koordinesinde 9 ayrı zabıta ekibiyle ve bazı İlçe Zabıta Müdürlükleri ile yapılan uygulamada, AŞTİ, Kızılay, Ulus ve ilçelerden toplanan 90 Suriyeliyi Aile Bütünlüğü Bozulmadan, Ankara Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi tarafından otobüsle Şanlıurfa Suruç Kampı’na gönderildi.
    Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı yetkilileri, Başkent’te Suriyeli dilencilerle ilgili şikayetlerin yoğunluk kazanması üzerine uygulama yapıldığını belirterek, denetimlerin artarak devam edeceğini söylediler.
    Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, ilçe zabıta müdürlükleri ile her alanda olduğu gibi bu alanda da birlikte çalışarak, Başkent genelinde dilencilere yönelik uygulamaların süreceğini bildirdiler.


Bu haber 1214 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER SEYYAR HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

İNTERNET SİTEMİZİ NASIL BULDUNUZ ?

Çok Güzel
Güzel
Daha İyi Olabilirdi
Kötü

Namaz Vakitleri
Puan Durumu