26-06-2018 GÜNDEM

Seçim Afişleri, Bayrakları Kaldırılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Siyasi Partilerin Propaganda Dönemi Boyunca Kullandıkları Parti Bayrakları ile Seçim Afişlerinin Tamamını 23 haziran Saat 18.00’dan itibaren kaldırmaya başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin çok Sayıda Modern Araç ve Ekipmanlarının da Kullanılacağı Seçim Temizliğinde 37 Ekip Görev Yapıyor.

Seçim Afişleri, Bayrakları Kaldırılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, seçim yasakları kapsamında 23 Haziran Saat 18.00'dan itibaren siyasi partilere ait tüm afiş ve bayrakları toplamaya başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 200 personelden oluşan 37 ekibi Pazar gününe kadar yoğun şekilde görev yapacak.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, 200 kişilik, 37 ekip ve çok sayıda temizlik ekipmanıyla birlikte 23 Haziran Cumartesi günü saat 18.00’dan önce Etlik Eski Garajlar bölgesinde toplandı.

Seçim yasaklarının başladığı saat olan 18.00’dan itibaren de Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı koordinasyonundaki ekipler, Ankara’nın tüm bölgelerine dağılarak siyasi partilerin propaganda dönemi boyunca cadde ve sokakların çeşitli noktalarına astığı bayrak, flama ve afişleri emniyet kuvvetlerinin nezaretinde temizlemeye başladı.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Ankara’nın her köşesine asılan milyonlarca afiş, bayrak ve flamayı yerinden sökmek için modern ekipmanlar da kullanacak.

En yoğun seçim afişlerinin bulunduğu bölgelerden işe başlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bu görevde 40 pikap, 10 minibüs, 20 JCB, 20 kamyon, 8 süpürge aracı, 6 kazıcı-yükleyiciyi kullanarak Pazar günü oy kullanma saatinden önce tüm Ankara’yı seçime hazır hale getirecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Oğuzhan Yücel, “Büyükşehir Belediyesi olarak 6 Haziran (Cumartesi) saat 18.00’dan itibaren tüm Ankara’da seçim afişleri ve bayraklarının toplanmasına başlıyoruz” diye konuştu.

Yücel, ilçe belediyelerinin de kendi ekipleri ile görev alacağı seçim temizliği organizasyonunda, belediye ekiplerinin çalışmalarının polis nezaretinde gerçekleşeceğini kaydetti.


Bu haber 663 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

İNTERNET SİTEMİZİ NASIL BULDUNUZ ?

Çok Güzel
Güzel
Daha İyi Olabilirdi
Kötü

Namaz Vakitleri
Puan Durumu