10-03-2017 GÜNDEM

Keçiören Terk Edilmiş Yapılardan Temizleniyor

Ankara Keçiören Belediyesi, vatandaşların talep ve şikayetleri doğrultusunda ilçe genelinde bulunan ve tehlike arz eden metruk yapıları yıkıyor.

Keçiören Terk Edilmiş Yapılardan Temizleniyor

Keçiören’de metruk halde bulunan ve ilçe halkının can ve mal  güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki terkedilmiş yapılar,  gelen talep ve şikayetler doğrultusunda tek tek tespit ediliyor ve Zabıta nezaretinde yıkımı gerçekleştiriliyor.

Yanma ve yıkılma tehlikesi bulunan, başıboş hayvanların, madde bağımlı insanların ve yasa dışı işleri meslek haline getirmiş kişilerin  mesken tuttuğu, özellikle de küçük yaştaki çocuklar için çok büyük risk taşıyan terkedilmiş  yapılar  halk sağlığını ve güvenliğini önemli derecede tehdit ediyor.

Keçiören Belediyesi,  bu tür özellikleri taşıyan kaderine terk edilmiş metruk yapıları tespit ederek sahipleri ile iletişime geçiyor ve yapı sahiplerinin rızası alındıktan sonra yıkımı gerçekleştiriyor.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK,
Kaderine terk edilmiş  metruk haldeki yapıların halk sağlığını ve güvenliğini tehlikeye attığını ifade etti.

Bu tür yapılarda vatandaşlarımıza zarar verebilecek kişilerin barındığını tespit ettiklerini söyleyen Başkan AK, “Bu çerçevede çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 

Gerek küçük çocuklar, gerekse de çevredeki yapılar ve araçlar için tehlike yaratan, halkı rahatsız ve tedirgin eden,  genel huzuru bozacak şekilde kullanılan görüntü kirliliği yaratan, çevre sağlığını olumsuz şekilde etkileyen  metruk yapıları tespit ederek  mal sahiplerinin de rızası alındıktan sonra yıkım işlemini gerçekleştiriyoruz.

Bu doğrultuda Kuşçağız mahallemizde bulunan 2 adet metruk yapının yıkımı  Zabıta ve Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce gerçekleşti. Yıkım çalışmalarını yakından takip eden mahalle sakinlerinden de olumlu tepki aldıklarını belirten AK, 
“Vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği ve refahı her şeyden çok daha önemli ve önceliklidir."

Amacımız,  daha huzurlu ve yaşanabilir bir Keçiören  inşa etmek. İlçemiz metruk yapılardan temizlendikçe, hem vatandaşlarımız rahat nefes alıyor, hem de görüntü kirliliğinin önüne geçerek olabilecek tüm olumsuzlukları önlüyoruz. dedi.
Bu haber 1460 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

İNTERNET SİTEMİZİ NASIL BULDUNUZ ?

Çok Güzel
Güzel
Daha İyi Olabilirdi
Kötü

Namaz Vakitleri
Puan Durumu