reklam

reklam

10-03-2017 GÜNDEM

Halkımızın Huzuru için 7/24 Çalışıyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ve Beyoğlu Kaymakamlığı İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen operasyonda çok sayıda Suriyeli aile, sevk merkezine yerleştirildi.

Halkımızın Huzuru için 7/24 Çalışıyoruz

Beyoğlu Kaymakamlığı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün talebi doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı Avrupa Yakası Zabıta Müdürlüğü Dilenci Müdahale Zabıta Amirliği bünyesindeki ekipler operasyona destek verdi. Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerinin de yer aldığı operasyon sonucunda biyometrik kimlikleri çıkarılan 53 Suriyeli, Pendik’te bulunan Dr. Kemal Demir Gençlik Kampı’na yerleştirildi.

Son günlerde bölge genelinde vatandaşlardan gelen yoğun şikâyetler üzerine yapılan operasyon, sabah 05:00 sularında Beyoğlu’na bağlı Dolapdere ve özellikle Tarlabaşı mevkilerinde gerçekleştirildi. Önceden belirlenen adreslere yapılan baskında 30’u çocuk toplam 53 kişi koruma altına alındı. Zabıta ve polis ekipleri metruk binalarda çok kötü koşullarda yaşam savaşı veren bu aileleri gördüklerinde bir insanlık dramı ile karşı karşıya kaldılar.

Dilenmek-dilendirilmek, çalışmak-çalıştırılmak ve cam silmek gibi nedenlerle sokakta ve trafikte vatandaşlardan para isteyip, halkın huzurunu ve kamu düzeninin bozulmasına yol açan bu kişileri, sokakta maruz kalabilecekleri her türlü tehlikelere karşı korumak ve kollamak amacıyla koruma altına alan zabıta ve polis ekipleri, görevlerini başarılı bir şekilde yerine getirmişlerdir.
Bu haber 1398 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

İNTERNET SİTEMİZİ NASIL BULDUNUZ ?

Çok Güzel
Güzel
Daha İyi Olabilirdi
Kötü

Namaz Vakitleri
Puan Durumu