16-03-2018 GÜNDEM

Gözünü Budaktan Esirgemeyen Başkan Karabudak’tan Veda

Üst yönetimin isteğiyle görevi devreden Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak'tan veda mesajı..

Gözünü Budaktan Esirgemeyen  Başkan Karabudak’tan Veda

Devlet müesseseleri devamlılığı olan kişilere bağlı kalmaksızın çalışan kurumlardır. Kişiler gelir geçer ancak kurumlar kalıcıdır. Devlete ve Millete hizmet etmek yolunda insanlara Devlet adamlarına düşen görevde çalıştığı kurumu geliştirmek günün şartlarına uygun hale getirmektir. Gelişim ve değişim çağımızda çok hızlı gerçekleşmekte buna ayak uyduramayan kurumlarda tasfiye edilmektedir. Hal böyle olunca 191 yıllık bir Teşkilata hala ihtiyaç olması ve bundan sonrada artarak ihtiyaç duyulacağı aşikârdır. 

Huzur, esenlik, refah gibi birçok başlık ile halka hizmet eden bir Teşkilattır, Zabıta. Bu manada bizlere düşende yapılan bu hizmetlerin kaliteli ve hızlı olmasını sağlamakla birlikte memnuniyet seviyesinide yükseltmektir. 

2014 yılı mayıs ayında Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi başkanlığında Şube Müdürü olarak göreve başladığımda, Zabıtanın sorunlarını biliyordum, hemen hemen Zabıtanın her kademesinde görev yapan birisi olarak 16 Şubat 2015 yılında Zabıta Dairesi Başkanlığı görevine atandım. Öncelikle kendi içine kapanmış bu teşkilatı açmak adına çalışmalar yaptık. Bu doğrultuda Ankara’nın 25 ilçe Zabıta Teşkilatını bir araya getirerek Ankara Zabıta Koordinasyon Kurulunu oluşturduk. Rutin toplantılar ile sorunlarımızı ve çözüm önerilerimizi istişare ettik, kararlar aldık ve bir ekip ruhu oluşturduk. Oluşturduğumuz bu sinerji ile adeta tüm Ankara Teşkilatlarını birbirine bağladık. Yeni arkadaşlık ve dostlukların kurulmasını sağlayarak hızlı bir iletişim ağı kurduk. Yeri geldi tüm büyükşehir ve ilçeler birleşip bir ilçedeki sorun için oraya gittik. Ankara Zabıta Koordinasyon kurulunda çeşitli komisyonlar kurarak birçok konuda ortak akıl oluşturduk bu yolla çözümleri daha kolay bir şekilde sağladık. Türkiye’nin Başkenti Ankara’da, Zabıta Teşkilatının Başkenti olmanın onur ve gururunu tüm ilçeler ile yaşadık. Çünkü Ankara Zabıta Koordinasyon Kurulu tüm illerin gıpta ettiği bir kurul haline geldi. Birlik ve beraberliğin önemine inandık ve bu yolda durmaksızın yol aldık. 

Sesimizi daha iyi duyurmak adına önce Dernekleştik sonrada bu dernekleri Zabıta Teşkilatı Federasyonu altında topladık. Bizim amacımız Ankara’da gerçekleştirdiğimiz bu başarıyı Tüm Türkiye’ye yaymak Ülke genelinde her yönü ile tek yürek olmak İçindir.

Devlet görevi bir bayrak yarışıdır. Yaklaşık üç yıldır taşıdığım bu bayrağı üst yönetimin istekleri doğrultusunda devrediyorum. Devlet adabıda bunu gerektirir. Amacımız gayemiz omzumuza aldığımız bu vebali en iyi şekilde taşımaktı, kubbede hoş bir seda bırakmaktı. Bunuda başardığımın huzuru içerisindeyim. Görevimi devrederken Tüm Ankara halkına,  bütün ita amirlerime, Ankara Büyükşehir Belediyesinin tüm birimlerine, Zabıta Daire Başkanlığının çok kıymetli mesai arkadaşlarıma, benimle hem hal olup ekip ruhunu en üst seviyede hissettiğim çok değerli Ankara Zabıta Koordinasyon Kurulu üyelerine, tüm Türkiye’deki kıymetli meslektaşlarıma ve bugüne kadar yanımda olan eş dost ve arkadaşlarıma ayrı ayrı şükranlarımı sunarım.


Sağlık, Huzur, Mutluluğunuz daim olsun..

Abdurrahman KARABUDAK


Bu haber 4526 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

Fatih kayır 12-02-2018 19:16

sayın çok değerli zabıta daire başkanım öncelikle vatana ve millete hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim Zabıta ailesi olarak bizlere ışık tutan yol gösteren ve bizlerin sıkıntıları ile ilgilenen teşkilatı hep ileriye taşıma gayreti içerisinde olmanızdan dolayı tüm Zabıta Teşkilatı olarak çalışmalarınızı takip ediyorduk Ancak tabi ki takdir devlet büyüklerinin ama Zabıta teşkilatının başkanı olarak da Zabıta Teşkilatından bir kişinin gelmesi teşkilat adına sevindirici olacaktı Fakat Zabıta olarak görev yapmayan dilenci ya da seyyar kovalamayan silahsız teçhizatsız olarak kabahatlerle mücadelenin ne demek olduğunu ve nasıl olduğunu yaşamayan bir kişinin gelmesi de Teşkilatı küçük düşürücü ve teşkilatta görev yapan arkadaşlar olarak moral bozukluğu içerisinde olarak teşkilattaki tüm beklentilerimizin ve de tüm hayallerimizin üzerine atom bombası niteliğinde bir etki yapmıştır yine de hayırlı olmasını temenni ederim

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

İNTERNET SİTEMİZİ NASIL BULDUNUZ ?

Çok Güzel
Güzel
Daha İyi Olabilirdi
Kötü

Namaz Vakitleri
Puan Durumu