05-09-2018 GÜNDEM

Başkent’te Zabıta Haftası Kutlanıyor

Zabıta Teşkilatı 192 Yaşında..

Başkent’te Zabıta Haftası Kutlanıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Doç. Dr. Mustafa Tuna, Zabıta Teşkilatı’nın “192. Kuruluş Yıl Dönümü” nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Oğuzhan Yücel ile ilçe zabıta müdürlerini makamında ağırladı.

“1-7 Eylül Zabıta Haftası” kapsamında gerçekleşen ziyarette, Başkan Tuna, Zabıta Teşkilatı’nın 192. kuruluş yıl dönümünü kutladı.


“İNCE VE HASSAS GÖREV”

Zabıtanın görevinin önemine dikkat çeken Başkan Tuna, “Zabıta, belediyenin görünen yüzü, vatandaşa dokunan tarafı. Çok önemli bir görev. Kimseye farklı muamele yapmadan, zulüm etmeden adaletli bir şekilde davranmak çok önemli. Adaleti tesis ederken çok ince ve hassas bir karar verip uygulamanız gerekiyor. Allah kolaylık versin” dedi.

Zabıta Daire Başkanı Oğuzhan Yücel ise, “Büyükşehir Belediye Başkanımız beni bu göreve atarken ‘Haksızlık olmasın, zulüm olmasın’ talimatını verdi” derken, Başkan Tuna’nın Zabıta Teşkilatı’na verdiği destek için de teşekkür etti.


“ZABITALIK MESLEK OLSUN”

Ziyarette zabıta ilçe müdürleri, Başkan Tuna’dan zabıtalığın meslek olarak kabul edilmesi konusunda destek istedi.

Bazı mesleklerin kayıt altına alınması için Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun çalışmalarını hızlandırdığını belirten Başkan Tuna, bu konuda gereken her türlü desteği vermeye hazır olduğunu vurguladı.


ZABITA HAFTASI DEVAM EDİYOR

Zabıta Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümü nedeniyle Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığı, Ulus Atatürk Anıtı önünde de bir anma etkinliği düzenledi.

Çok sayıda zabıtanın yer aldığı anma programında konuşan Zabıta Daire Başkanı Oğuzhan Yücel, “Hizmet anlayışımız insana odaklı ve çevreye duyarlı doğrultuda devam etmektedir. Kent yönetimi bir ekip işidir. Zabıta Koordinasyon Kurulumuz bu sorumluluğun bilincinde olup Ankara ve Ankaralılar için titizlikle çalışmaktadır” dedi.


ZABITA HAFTASI İÇİN ÖDÜLLÜ ANKET

“Zabıta Haftası” kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi de ödüllü bir anket düzenliyor.
Zabıta hizmetleriyle ilgili 10 sorudan oluşan ankete “www.ankara.bel.tr” adresinden ulaşılabilecek.

16 Eylül tarihine kadar devam edecek ankete katılanlardan 10 kişiye, Ramazan Türkmen’in yazdığı “Malazgirt 1071” adlı kitap hediye edilecek.


Bu haber 1343 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

İNTERNET SİTEMİZİ NASIL BULDUNUZ ?

Çok Güzel
Güzel
Daha İyi Olabilirdi
Kötü

Namaz Vakitleri
Puan Durumu