reklam

reklam

10-03-2017 GÜNDEM

Bakan Yardımcısı Çiftci Zabıtaları Kabul Etti

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakan yardımcısı Fatih Çiftci Zabıta Daireleri Tüketici Hakları Birimi Amir ve Temsilcilerini Kabul Etti.

Bakan Yardımcısı Çiftci Zabıtaları Kabul Etti

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak ve beraberinde İstanbul, Konya, Bursa, Edirne, Eskişehir ve Ordu Büyükşehir Belediyeleri Zabıta Daire Başkanlıkları temsilcilerinden oluşan heyeti kabul etti.

Kabule Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözerimi Genel Müdürü Ramazan Ersoy'da katıldı. Zabıta teşkilatlarının Tüketicinin korunması alanında yapmış oldukları çalışmaları dinleyen Çiftci, "Bir kamu kurumuna verilmeyen tüm görevler zabıtalarımızın sorumluluğundadır. Bu kapsamda çok önemli görevler belediyelerimizce yürütülmektedir. Belediyeler bir kentin ilerlemesinde, gelişmesinde en önemli birimlerdir." dedi.

Ciftci, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının en önemli görevlerinden birini oluşturan tüketicinin korunması ve piyasa gözetimi alanında gerekli adımların atılmaya devam edeceğini, belediyelerin de bu faaliyetlere önemli katkılar yapabilecek konumda olduğunu ifade etti.

"TÜM BELEDİYELERİMİZE ÖRNEK OLSUN"
Bakan yardımcısı Çiftci "Belediyelerimizin ne tür önemli görevler üstlendiğini, sizlerin içinde bulunduğu sorumluluğu eski bir meslektaşınız olarak yakinen biliyorum. Gerek Zabıta teşkilatlarımız gerek belediyelerimizdeki diğer birimlerin tüketici haklarının korunmasında önemli yerleri var. Bu anlamda Zabıta Daireleri bünyesinde oluşturulan Tüketici Hakları Birimlerinden ve bu birimlerimizin bugün görmüş olduğum çalışmalarından ötürü çok memnun oldum. Umarım bu çalışmalar tüm belediyelerimize örnek olur. Yapılan bu çalışmalar Bakanlığımıza büyük destek oluyor, yükünü hafifletiyor. Bu anlamda hepinize teşekkür ediyorum."

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak da Tüketici Hakları Alanında yapmış olduğu faaliyetler ve projeler hakkında bilgi verdikten sonra "Zabıta Teşkilatlarının amacının ceza yazmak değil, insanları doğru yola kanalize ederek, haklarını almalarını sağlamaktır." dedi.

Ziyaret sonunda Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak Zabıta Armasının anlamını içeren bir tablo hediye etti.


Bu haber 3717 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

İNTERNET SİTEMİZİ NASIL BULDUNUZ ?

Çok Güzel
Güzel
Daha İyi Olabilirdi
Kötü

Namaz Vakitleri
Puan Durumu