08-09-2018 GÜNDEM

Ankara Zabıta Teşkilatının Zabıta Haftası Etkinlik Raporu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve İlçe Zabıta Müdürlüklerinin yer aldığı Zabıta Haftası etkinlikleri, Zabıta Dairesi aynı zamanda Ankara Zabıta Koordinasyon Kurulu Başkanı Oğuzhan YÜCEL gerçekleştirilen Zabıta haftasına ilişkin;

Ankara Zabıta Teşkilatının Zabıta Haftası Etkinlik Raporu

"Zabıta Teşkilatının 192. kuruluş yılı planlanan program çerçevesinde Ankara Ulus meydanın da bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Zabıtanın meslekleştirilmesi hususunda bilgi vermek ve almak üzere Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Sayın Adem Ceylan ile başlayan ziyaretlerimiz Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Doc.Dr. Mustafa Tuna ve Ankara’nın değişik İlçe Belediye Başkanlarını ziyaret ile devam etti.

Yapılan ve samimi bir havada gerçekleşen ziyaretlerde Zabıta Teşkilatının olduğu yer ve olması gereken yer ile özlük hakları hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.

Zabıtanın Belediye ve Kent için çok önemli hizmetleri ifa ettiğini belirten Belediye Başkanları mevzuat ve özellikle de caydırıcılık açısından yetersiz olduğunu bu konularda yapılacak çalışmalar da Zabıtanın her zaman yanında olacaklarını belirttiler. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Zabıta Dairesi Başkanlığı ve yirmibeş ilçe Zabıta Teşkilatından oluşan Ankara Zabıta Koordinasyon Kurulunun örnek bir dayanışma ve birliktelik olduğu bu çalışmanın da Ankara’ya yarar sağlayacağını ifade eden Belediye Başkanları her türlü destek için kapılarının açık olduğunu belirtiler. Kısıtlı zaman içerisinde geçekleştirilen 192. Yıl programı sayesinde kendimizi Belediyelerin en üst yönetimi olan Belediye Başkanlarına anlatma ve birlikteliğimizi gösterme adına önemli idi. 

Bundan sonra ki haftamıza daha kapsamlı hazırlanma ve Zabıta ile doğrudan ve dolaylı ilintili kurumları ziyaretler gerçekleştirilerek sonuç odaklı çalışmalar yapılacaktır. 
Zabıta Teşkilatının 192. Kuruluş yılının Ülkemiz ve tüm Teşkilatlarımız için hayırlara vesile olmasını dilerim" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve Ankara Zabıta Koordinasyon Kurulunun 192. Yıl Zabıta Haftası Zabıta Haftası Etkinlik Raporunu 

 

OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ


Bu haber 1398 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

İNTERNET SİTEMİZİ NASIL BULDUNUZ ?

Çok Güzel
Güzel
Daha İyi Olabilirdi
Kötü

Namaz Vakitleri
Puan Durumu