reklam

reklam

15-03-2017 GÜNDEM

Ankara Büyükşehir Zabıta’ya Tüketici Ödülü

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Başkentli Tüketiciye Yönelik Yürüttüğü Faaliyetleri Nedeniyle, “Tüketici Özel Ödülü”ne Layık Görüldü.

Ankara Büyükşehir Zabıta’ya Tüketici Ödülü

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Başkentli tüketicilere yönelik yürüttüğü faaliyetler nedeniyle, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nca, “Tüketici Özel Ödülü”ne layık görüldü.

Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak, ödülünü, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’den aldı.

Bilkent İhsan Doğramacı Konferans Salonu’nda, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “20. Geleneksel Tüketici Ödül” törenine, Bakan Tüfenkçi, milletvekilleri, bürokratlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Her yıl geleneksel olarak 6 ayrı kategoride dağıtılan ödül töreninde, Zabıta Dairesi Başkanlığı;  “tüketiciyi bilinçlendirme faaliyetlerinin önemini, tüketici faaliyetlerinin bugünkü geleceği konusunda sempozyum düzenlemeleri, bilinçli tüketici rehberi dağıtmaları, tüketicilere yasal hakları konusunda bilinçlendirici faaliyetlerde bulunmaları, Alo 153 Mavi Masa’ya gelen tüketici şikayetlerini değerlendirerek çözüme kavuşturmaları ve tüketicinin korunmasına yönelik denetim faaliyetleri” nedeniyle “Tüketici Özel Ödülü”ne layık görüldü.

Zabıta Dairesi Başkanı Karabudak’a ödülünü, Bakan Tüfençki verdi.


-KARABUDAK: “AMACIMIZ CEZA KESMEK DEĞİL, HALKA HİZMET ETMEK”

Törenin ardından ödüle ilişkin değerlendirmede bulunan Karabudak, yerel yönetimlerde tüketici haklarına verilen önemin, Osmanlı’dan gelen bir gelenek olduğunu hatırlatarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in önderliğinde Zabıta teşkilatınca Ankara’da gerçekleştirilen uygulamaları anlattı.

Tüketici Hakları Denetim Merkez Amirliği’nin, tüketici alanında yaptığı çalışmalarla hizmet verdiğini anlatan Abdurrahman Karabudak, “Amacımız asla ceza yazmak değil. Biz insanları doğru yola kanalize ederek, haklarını almalarını sağlamak istiyoruz. Çalışmalarımızla ve yaptığımız işbirliklerle farkındalığımızı ortaya koymak zorundayız. Bu çalışmalarımızın önemini de aldığımız bu tip güzel ödüllerle daha iyi anlıyoruz” dedi.
HABER VİDEOSUBu haber 1259 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

İNTERNET SİTEMİZİ NASIL BULDUNUZ ?

Çok Güzel
Güzel
Daha İyi Olabilirdi
Kötü

Namaz Vakitleri
Puan Durumu